AS PRFoods on kala kasvatamise, töötlemise ja müügiga tegelev ettevõte, mis on noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsi põhinimekirjas alates 2010. aasta 5. maist.


Grupi põhiturg on Soome, kus oleme üks kolmest suuremast kalatöötlemisettevõttest. Peale John Ross Jr. ja Coln Valley Smokery omandamist 2017. aasta suvel, on ettevõte laiendanud oma müüki 37 riiki Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aasias.

Grupi põhitegevus on kalatoodete valmistamine neljas modernses tehases Renkos ja Kokkolas (Soome), Saaremaal (Eesti) ning Aberdeenis (Suurbritannia).

Meie põhivalikus on lõhe- ja vikerforellitooted. Ligi 2/3 vikerforelli töötlemisel tarbitavast kalast kasvatame oma kalakasvandustes Rootsi järvedes ja Turu saarestikus Soomes, mis tagab kala kõrge kvaliteedi ja kindlad tarned.

Lõhe ostame valdavalt Norrast, Taanist, Rootsist ja Šotimaalt. Väiksemas mahus valmistame tooteid ka siiast ja räimest. Lisaks toodame oma kasvanduste kaladest märkimisväärses koguses punast kalamarja.

Grupi ettevõtete tooteid müüme tunnustatud brändidena meie tegutsemisriikides ja peamine fookus on kõrgema lisandväärtusega premium toodetel.

Ettevõtte aktsionärid kiitsid 19.07.2017 aktsionäride erakorralisel koosolekul heaks John Ross Jr. (Aberdeen) Ltd ja Coln Valley Smokery Ltd omandamise ja 28.08.2017 aktsionäride erakorralisel koosolekul Trio Trading Ab Oy omandamise. 11.12.2017 toimunud üldkoosolekul kiitsid aktsionärid heaks majandusaasta muutmise ning edaspidi on ASi PRFoods majandusaasta 01.07-30.06. Sellega seoses oli 2017/2018 aasta majandusaasta erandlikult 18 kuuline.

Grupil on lisaks 20% osalus sidusettevõttes AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus.

Grupi vaieldamatu konkurentsieelis on vertikaalne integratsioon – kalakasvatus, tootmine ja müük.

Järgime oma kalatoodete valmistamisel sektori rangemaid kvaliteedistandardeid. Saaremaa tehases on meil juba 2011. aastast kasutusel toiduohutussertifikaadi ISO 22000 eeskirjad ning 2018. aastast ka BRC sertifikaat. Lisaks meie enda tehasele peame BRC sertifikaadi kohaselt kõrgeid nõudmisi järgima ja kontrollima ka oma tarnijate ja hankijate puhul. Tänu BRC sertifikaadile usaldavad meie toodangut kliendid ja edasimüüjad üle maailma. Gruppi kuuluvad tehased on sertifitseeritud ka ASC ja MSC sertifikaatidega.

Meie Soome kaubamärkide hulka kuuluvad Heimon Gourmet, Saaristomeren ja uue tulijana ka Fishk. Nende tunnustatud ja hinnatud kalabrändide tooted on enam kui kolmkümmend aastat olnud osa soomlaste igapäeva- ja pidulauaroogadest.

Eestis oleme tuntud Heimon Kala kaubamärgiga, mille toodete kohta saab lähemalt vaadata siit.

Suurbritannias ja eksportturgudel on uute lisandunud ettevõtete olulisem kaubamärk John Ross Jr (Aberdeen) ja Coln Valley Smokery.  • © 2021 AS PRFoods
prfoods-
prfoods-
prfoods-