AS PRFoods on toiduainete töötlemise ja müügiga tegelev ettevõte, mis on noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsi põhinimekirjas alates 2010. aasta 5. maist.


Ettevõte tegeleb kalatoodete tootmisega Eestis, Soomes ja Suurbritannias ning kalakasvatusega Rootsis ja Soomes. Tooteid müüakse rohkem kui kolmekümnel eksportturul üle maailma.

Grupi vaieldamatuks konkurentsieeliseks on vertikaalne integratsioon – kalakasvatus, tootmine ja müük. Forell, mis on kasvatatud Rootsi järvedes ja Soome Turu piirkonna arhipelaagis, ja lõhe, mis on toodud Norrast, töödeldakse Heimon Kala OY Soomes Renkos ja Vettel OÜ Eestis Saaremaal asuvates moodsates tootmishoonetes. Grupi oma jaotusvõrk Soomes ja Eestis võimaldab tagada meie klientidele kiired ja kvaliteetsed tarned. Grupp on üks kalatööstuse liidreid Soome jaeturul nii oma kaubamärkidega kui private label toodetega ning HoReCa sektoris.

26.06.2017 omandas PRFoods enamusosaluse Suurbritannia äriühingutes John Ross Jr. (Aberdeen) Limited (JRJ) ning Coln Valley Smokery Limited (CVS). JRJ on juhtiv globaalne Šotimaal käideldud lõhe müüja ning Briti kuningliku perekonna poolt välja antud kuningliku garantii hoidja (Royal Warrant Holder). Šoti lõhe on kindlasti maailma üks tuntumaid rahvusvahelisi brände premium- ja luksuskategoorias. Sellega suurenes AS PRFoods grupi ühingute poolt pakutavate kalatoodete sortiment ning laienes tegevuse geograafiline piirkond lisaks eelnevale veel kolmekümnesse riiki - keskmise suurusega regionaalsest tootjast on saanud tõeline rahvusvaheline premium-kategooria kalatoodete tootja.

Grupi Soome kaubamärkide hulka kuuluvad „Heimon Gourmet” ja „Saaristomeren”. Need on hästi tuntud ja hinnatud kalabrändid, mis on enam kui kakskümmend aastat olnud osaks soomlaste igapäeva- ja pidulauaroogadest. Grupi muude kaubamärkide hulgas on „Gurmé” ja „Polar Fish”, mida müüakse Balti riikide turgudel.

  • © 2018 AS PRFoods
prfoods-
prfoods-
prfoods-
prfoods-